Dopłaty do wymiany kotłów

Nareszcie od teorii przechodzimy do praktyki. Dwuletnia współpraca z mieszkańcami przy tworzeniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) zaowocuje dopłatami do wymiany kotłów w naszej gminie. Długo to trwało bo tworzyliśmy program bez którego nie bylibyśmy w stanie wyjść z takim wsparciem. Inne gminy robią to od lat, my dopiero zaczynamy z powodów formalnych i mentalnych. Na ten cel wyasygnowana zostanie kwota ok.450 tys PLN będąca sumą własnych i pozyskanych środków przez naszą gminę. W tym celu Burmistrz wystąpi na najbliższym posiedzeniu do Rady Miejskiej o zgodę na zawarcie umowy z Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gminny program zakłada, że każdy z Państwa będzie mógł liczyć na dopłatę do wymiany starego kotła maksymalnie do 6 tys PLN. Przewidywany czas naboru wniosków to maj 2017r. Osoby zainteresowane udziałem w tej inicjatywie w roku 2017 zachęcamy do obserwowania naszej strony internetowej, zakładka „ Walka z niską emisją”.

Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska

Paweł Macha

Piotr Nienartowicz

Ta witryna internetowa wykorzystuje technologię plików cookie (tzw. "ciasteczek"). Zamykając poniższe okienko, automatycznie wyrażasz zgodę na wysyłanie cookies do Twojej przeglądarki. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information